Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Areszt dla 20-latka, który znęcał się nad rodzicami i groził im śmiercią

fot. Pixabay

Do tymczasowego aresztu trafił 20-latek z pow. grójeckiego (Mazowieckie) podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Młody mężczyzna od kilku miesięcy ubliżał im, był wobec nich agresywny i groził śmiercią. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu nadkom. Agnieszka Wójcik, mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu. Policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec gminy Goszczyn nadużywał alkoholu, poniżał i wyzywał swoich rodziców.

– Mężczyzna był także agresywny wobec rodziców, szarpał i popychał ich, wykręcał ręce i niszczył wyposażenie mieszkania

przekazała policjantka.

W dniu zatrzymania 20-latek miał nawet grozić nożem swoim bliskim, mówił, że ich zabije.

– Nie była to pierwsza taka sytuacja. W przeszłości zdarzało się, że rodzice obawiali się o swoje życie. Nie wzywali jednak policji, ponieważ mieli nadzieję, że zachowanie syna się poprawi

zauważyła nadkom. Wójcik.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad rodzicami. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje zarówno do ofiar przemocy w rodzinie, jak i do świadków takich sytuacji. „Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się, skorzystać z pomocy policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj”.

Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112″ – podkreślają policjanci. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ apiech/