O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Blisko 300 mężczyzn wzięło udział w nocnej pielgrzymce do Starej Błotnicy

Blisko 300 mężczyzn pielgrzymowało do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Byli wśród nich również chłopcy. Pątnicy wyruszyli w sobotę o godz. 21.00 sprzed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Dotarli na miejsce w niedzielę rano. 

Organizatorem pielgrzymki są Rycerze Kolumba z Rady 14004, mieszczącej się przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Była to z kolei XVII pielgrzymka nocna mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej w Starej Błotnicy. Jej przewodnikiem był ks. kan. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii MB Częstochowskiej. W tym roku odbywała się pod hasłem: „Kościół Chrystusowy drogą do zbawienia”.

Pątnicy zgromadzili się w kościele na radomskim Kapturze. Tam kilka słów powiedział do nich biskup Marek Solarczyk.

– Jakże ważne jest to, co jest duchowe, co potrafi zrozumieć tylko dusza. Także to, czego nie zmierzymy, bo jak zmierzyć zasięg i poziom łaski w naszych sercach i duszach. Na ile żyjemy mocą sakramentów, które żeśmy przyjmowali, bo się je raz przyjmuje, a na ile jesteśmy zaangażowani i otwarci na te, które ponawiamy, jak Eucharystia, Pokuta. Ważne jest, aby słyszeć te pytania, które Bóg do nas kieruje poprzez życie, poprzez wydarzenia, poprzez ludzi, poprzez to, co może nas raduje, ale może i to, co sprawia, że nasze życie gdzieś się na chwilę zatrzymuje. To również i ten czas, kiedy uświadamiamy sobie, ze w to wszystko jest wpisany Bóg – mówił bp Marek Solarczyk

Na koniec radomski biskup pobłogosławił pielgrzymów, życząc, aby Pan Bóg ich umacniał  w drodze i przynosił te owoce, które będą rozwijały i pomnażały piękno tego życia i prowadziły do życia wiecznego.

Pątnicy wyruszyli w trasę o godz. 21.00. Po drodze modlili się, śpiewali i słuchali rozważań. Mieli zapewnione dwa dłuższe postoje, na jednym z nich otrzymali ciepły posiłek. Na każdym z postoi mogli wypić ciepłą herbatę lub kawę.

Nieśli ze sobą wiele różnych intencji. Oddawali Matce Bożej trudne sprawy minione i bieżące. Dziękowali za wszelkie łaski, jakimi Bóg ich obdarzył.

Pielgrzymi trud zakończyli o godz. 6.00, uczestnicząc we Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, w Starej Błotnicy.

 

Źródło i foto: radioplus.com.pl