Radom i okolice Religia Wyróżnione

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Rekolekcje Adwentowe

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Rekolekcje Adwentowe, które zaczynają się już w poniedziałek 12.12 o godzinie 20 Mszą świętą z nauką rekolekcyjną w kościele św. Jadwigi.

– Przed nami Rekolekcje Adwentowe. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy szukają Pana w swoim codziennym życiu. Może to będzie początek Twojej nowej drogi? Kto wie? Wszystko staje się możliwe, gdy naszym Duszpasterzem prowadzącym będzie ksiądz Piotr Jarosiewicz – człowiek, który poprzez media dzieli się wiedzą o drodze do Boga i trafia do młodych serc. Ksiądz Piotr szczerze, otwarcie i konkretnie poprowadzi nas poprzez trudne tematy, które są mu na co dzień bliskie, ponieważ aktywnie pracuje w duszpasterstwie razem z młodzieżą. Rekolekcje odbędą się jak zawsze w najlepszym towarzystwie w Duszpasterstwie Akademickim, na Górniczej 2 – mówi Aleksandra Kędziera, członek Duszpasterstwa Akademickiego.

– Głównym tematem Rekolekcji są trzy drogi doskonałości: oświecenie, oczyszczenie i zjednoczenie. Dziś potrzeba szukać właściwej drogi – szczególnie młody człowiek powinien szukać drogi, na której zobaczy Jezusa, czyli miłość prawdę dobroć można tego dokonać przez oczyszczenie i zjednoczenie – dodaje ks. Adrian Jakubiak, duszpasterz akademicki.

O dokładnym terminarzu rekolekcji opowiedział Szymon Adamus.

– Rekolekcje zaczynamy już w poniedziałek 12.12 o godzinie 20 Mszą świętą z nauką rekolekcyjną w kościele św. Jadwigi, następnie zapraszamy na słodki poczęstunek, do naszej kawiarenki DA. Wtorek będzie podzielony na konferencje dla poszczególnych osób. O 17:30 zapraszamy małżeństwa. Godzina 19 to konferencja dla kobiet, a 20 dla mężczyzn. Następnie zapraszamy na adorację w ciszy, a o 21 na Mszę święta z nauką rekolekcyjną. Środę zaczynamy Mszą świętą o godzinie 19, po której odbędzie się konferencja tym razem dla wszystkich – przekazał Adamus.