Radom i okolice Religia Zdjęcia

Dzień Wspólnoty w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza [+FOTO]

W niedzielę, w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu, odbył się Parafialny Dzień Wspólnoty. Wydarzenie zgromadziło parafian w różnym wieku, którzy mogli cieszyć się pięknym wieczorem w towarzystwie sąsiadów.

Rozpoczęto od elementu najważniejszego w życiu każdej wspólnoty parafialnej – o godz. 18:00 sprawowana była Msza Święta.

Po Mszy Świętej rozpoczęła się część rekreacyjna. Organizator – ks. Wojciech Pawłowski – zadbał o bogaty program atrakcji. Na zebranych czekały m.in. grillowane kiełbaski oraz wata cukrowa, która przyciągała najmłodszych.

Dla dzieci przygotowano dmuchany zamek, który był nieustannie oblężony przez małych uczestników zabawy. Radości dostarczały również ogromne bańki mydlane, które każdy mógł tworzyć i puszczać na wietrze.

Nie mogło zabraknąć także wspólnych śpiewów. Przy dźwiękach gitary, parafianie śpiewali zarówno tradycyjne pieśni religijne, jak i popularne piosenki biesiadne.

Ostatnim punktem programu był Apel Jasnogórski, który rozpoczął się o godz. 21:00. Zgromadzeni w ciszy i skupieniu oddali hołd Matce Bożej, powierzając Jej swoje intencje i dziękując za dar wspólnoty.

Parafialny Dzień Wspólnoty w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu był nie tylko czasem zabawy i radości, ale przede wszystkim umocnienia więzi między parafianami. Wspólne świętowanie pokazało, jak ważna jest wspólnota i jak wiele radości może przynieść wspólne bycie razem.