Radom i okolice Sport

Enea Czarni Radom z kolejną porażką

Enea Czarni Radom z kolejną porażką w sezonie 2023/2024. Podopieczni Pawła Woickiego ulegli na własnym parkiecie Projektowi Warszawa 0:3. Niestety to trzecia porażka w trzecim meczu w tym sezonie. Nie udało sie również przełamać klątwy własnej hali.

W środe Enea Czarni Radom na własnym parkiecie podejmowali Trefl Gdańsk. relację z tego meczu możecie również przeczytać na naszym portalu.

Do sobotniej rywalizacji to Warszawianie przystępowali w roli faworyta i tak zaczęło się spotkanie. Od początku pierwszego seta to własnie oni budowali swoją przewagę zwyciężając w rezultacie 25:19.

Drugi set zaczął się wymianami punkt za punkt do stanu 3:3, potem Projekt ponownie zaczął uciekać Wojskowym zdobywając 5 punktów z rzędu. Zespół Enea Czarnych podjął próbę dogonienia stołecznej ekipy doprowadzając do stanu 15:17. Niestety pogoń się nie udało i ten set padł łupem gości w stosunku 25:21.

W trzecią partię z animuszem weszli goście. Objęli prowadzenie 5:0 i praktycznie od początku było wiadomo, że rywalizacja zakończy się w trzech setach. Podobnie jak set numer dwa, trzecia partia zakończyła się do 19.

Kolejne spotkanie Czarni rozegrają 5 listopada w Suwałkach. Przed własną publicznością zaprezentują się natomiast 11 listopada – w Święto Odzyskania Niepodległości – podejmą Aluron CMC Wartę Zwiercie.