Historia Polska i świat Społeczeństwo

Gra o polskich asach przestworzy podbija Londyn

Gra o polskich asach przestworzy podbija Londyn! Celem gry jest dotarcie do młodzieży i nauczycieli na całym świecie.

Na targach edukacyjno-technologicznych Bett w Londynie Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował grę edukacyjną „Lotnicy – wojna w przestworzach”. Instytut Pamięci Narodowej przekazał, że ich aktualną misją jest dotarcie do młodzieży i nauczycieli na całym świecie.

– Premierowa gra „Lotnicy – wojna w przestworzach” uczy historii w nowoczesny, immersyjny i atrakcyjny sposób, odpowiadając na potrzeby nowoczesnej edukacji

mówiła dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena Hajduk.

„Lotnicy” to edukacyjna gra przygodowa w trybie pierwszoosobowym, o łącznej długości rozgrywki szacowanej na 2-3 godziny. Zawiera elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. Fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i postaciach polskich lotników (m.in. Jadwiga Piłsudska, Jan Zumbach, czy Stanisław Skalski), którzy odbywają służbę w powietrzu w czasie II wojny światowej. Gra miała premierę 24 stycznia 2024.

W projekcie wykorzystano moduł Journala (dzienników), zawierający kompendium wiedzy historycznej. Dzięki nowoczesnej technologii gracze mogą poznać realia, w jakich polscy lotnicy musieli zmagać się z hitlerowską i sowiecką agresją.

Londyńskie targi Bett skupiają nauczycieli, edukatorów i marki zajmujące się dostarczaniem rozwiązań z zakresu nowoczesnej edukacji (EdTech) z całego świata.

Gra dostępna do pobrania jest TUTAJ.

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu