Radom i okolice Religia

Inauguracja roku akademickiego w radomskim duszpasterstwie [+FOTO]

W kaplicy radomskiego duszpasterstwa Eucharystii przewodniczył bp Marek Solarczyk. W liturgii inauguracyjnej nowy rok akademicki udział wzięli przedstawiciele radomskich uczelni.

 

– Całe środowisko akademickie miasta gromadzi się w sercu Duszpasterstwa Akademickiego, w kaplicy naszego ośrodka: rektorzy, profesorowie i studenci. Pod przewodnictwem naszego ordynariusza chcemy prosić Ducha Świętego o potrzebne dary. Prosimy księdza biskupa o modlitwę w tej intencji, abyśmy nie tylko rozwijali się intelektualnie, ale także kształtowali w sobie ducha” – mówił w środę ks. Adrian Jakubiak, duszpasterz akademicki.

Bp Solarczyk podkreślił, że spotkanie na Eucharystii na początek roku jednoczy z Bogiem i otwiera na wyjątkowe dary.

– To jest też przecież szczególny znak, który nam uświadamia, że w naszym życiu stajemy wobec bardzo różnych doświadczeń, które są pewną próbą nawiązania i korzystania z podobnych tajemnic. I takim czasem jest bez wątpienia czas studiów. Najłatwiej jest zauważyć to, co zapisane jest w statutach uczelni, co opisują regulaminy, co wyraża plan zajęć. Ale przecież w tym jest zawarta tajemnica i bogactwo człowieka, bez względu na to, z której strony patrzy na katedrę, czy jako wykładowca, czy student. Dzisiaj to wszystko zawierzamy Panu Bogu, prosząc, aby ten czas, to doświadczenie akademickie ubogacało każdego, kto w nim uczestniczy – powiedział ordynariusz radomski.

Nowy rok akademicki w Duszpasterstwie Akademickim rozpoczął się od rekolekcje „Na dobry początek” oraz peregrynacji bł. Carla Acutisa. Ponadto każdego 23. dnia miesiąca o 19.00 młodzi spotykają się, by modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży.