Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Lipsko. Policjanci zabezpieczyli niewybuchy z czasów II wojny światowej

Podnosili swoje umiejętności w reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Podczas warsztatów ćwiczono przede wszystkim procedury współdziałania w ramach prowadzonej operacji policyjnej.

Policjanci zabezpieczyli niewybuchy z czasów II wojny światowej. To nie pierwsze takie znalezisko.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na terenie powiatu lipskiego odnalezione zostały niewybuchy, pochodzące z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy powiatu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty, podczas zwykłych prac polowych. W ostatnim czasie lipscy policjanci zabezpieczali miejsca, gdzie znaleziono niewybuchy w gminie Solec i Chotcza.

Kilka dni temu Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lipsku otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Solec nad Wisłą o znalezieniu przedmiotu przypominającego pociski artyleryjski. Na miejsce został skierowany policjant z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził, że to pociski artyleryjskie. Funkcjonariusze przez kilkadziesiąt godzin zabezpieczali znalezisko do czasu zneutralizowania przez patrol saperski niebezpiecznego przedmiotu.

Dwa dni później w gminie Chotcza na znalezisko z czasów wojny natknął się mieszkaniec Siekierki Starej, który zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski na polu. Przybyły na miejsce policyjny pirotechnik, potwierdził, że znalezisko to niewybuch pochodzący z czasów wojny. Funkcjonariusze, do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli miejsce, gdzie ujawniono niewybuchy.

Źródło: KPP Lipsko