Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Na co w Radomiu zostaną przeznaczone pieniądze z KPO?

Na co w Radomiu zostaną przeznaczone pieniądze z KPO? Były wiceprezydent Radomia przekazał, że pieniądze unijne mają ogromne znaczenie dla samorządów. 

W poniedziałek 4 marca 2024 roku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez radomskiego posła Konrada Frysztaka. Tematem spotkania były odblokowane w ostatnim czasie środki z Krajowego Planu Odbudowy.

– Mamy to! Mamy 600 miliardów złotych, które w najbliższych tygodniach dotrą do naszego kraju. Ta decyzja już została podjęta! De facto w tej chwili najtrudniejsze zadanie to, jak uporać się z tym, by w krótkim czasie te pieniądze wydać! Te środki z Krajowego Planu Odbudowy to pieniądze dla mieszkańców, samorządów gminnych, miejskich, dla samorządów wojewódzkich. To Polki i Polacy będą czerpały i czerpali z tych pieniędzy, które do naszego kraju będą w najbliższych dniach i tygodniach napływać

przekazał podczas wydarzenia radomski poseł, Konrad Frysztak.

Na wydarzeniu pojawił się także Jerzy Zawodnik, były wiceprezydent miasta, a obecnie zastępca dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Były włodarz miasta przekazał, że pieniądze mogą zostać przeznaczone na poprawę ochrony zdrowia w naszym mieście.

Ja będąc w szpitalu wiem, że lista potrzebnego nowego sprzętu do zakupu zawsze jest długa i zawsze coś ordynatorzy dodają do tej listy. Mówię o swoim szpitalu. Na ziemi radomskiej jest wiele różnych szpitali, które naprawdę za te pieniądze mogą kupić nowoczesny sprzęt z korzyścią dla państwa. To także remonty oddziałów. Każdy szpital ma plan remontowy. Wie, które oddziały chciałby wyremontować, co nowego chciałby wybudować. Myślę, że w Radomiu na pewno zakład opieki długoterminowej jest bardzo potrzebny

mówił Jerzy Zawodnik.

Jak poinformował wiceprezydent miasta, pieniądze przekazane zostałyby na budowę żłobków, informatyzację szkół, a nawet trafiły by do spółki RADPEC.

Źródło: Facebook / Konrad Frysztak / Radio Plus Radom