Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Nieprzytomny 70-latek leżał w parku. Życie uratowali mu policjanci

Nieprzytomny 70-latek leżał w parku. Życie uratowali mu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwoleńskiej komendy oraz Posterunku Policji w Kazanowie.

W poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku dyżurny zwoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącym w parku w Kaznowie nieprzytomnym mężczyźnie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Kazanowie sierż. Mariusz Koptas i post. Grzegorz Deja, którzy na miejscu  zastali już sierż.szt. Adama Abramczuka i sierż. Macieja Górę funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzających resuscytację krążeniowo-oddechową mężczyźnie, który nie wykazywał oznak życia.  

Następnie już wspólnie funkcjonariusze nie przerywali resuscytacji, aż do przyjazdu ratowników medycznych. Dzięki ich szybkiemu i skutecznemu działaniu w trakcie czynności prowadzonych już wraz z ratownikami medycznymi nieprzytomny mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. 70-latek został przewieziony do szpitala z prawdopodobnym zawałem serca.

Wypełniając swoje obowiązki, policjanci udowodnili jak ważne dla nich są słowa roty ślubowania, a także hasło przewodnie Polskiej Policji: „Pomagamy i chronimy”.

Źródło: Policja Mazowiecka