Ekologia Radom i okolice Społeczeństwo

Odłowili ryby w zbiorniku wodnym w Jedlni-Letnisko

Odłowili ryby w zbiorniku wodnym w Jedlni-Letnisko. To była zaplanowana i skoordynowana akcja Polskiego Związku Wędkarskiego.

Ostatnia akcja Polskiego Związku Wędkarskiego na zbiorniku wodnym w Jedlni-Letnisku zakończyła się sukcesem. Dzięki starannej pracy i współpracy zawodowych rybaków oraz koordynacji ze strony PZW udało się przeprowadzić odłów ryb z dolnego zbiornika i przenieść je do zbiornika górnego pod nadzorem doświadczonego ichtiologa. Co istotne, w trakcie działań nie napotkano żadnych gatunków ryb objętych ochroną prawną.

Dodatkowo, podczas akcji zauważono potrzebę zbierania małży, które nie zdążyły dotrzeć do koryta rzeki Gzówki. Zgodnie z relacjami wędkarzy, udało się przenieść do większego zbiornika ponad 2 tony tych małży. Ta inicjatywa nie tylko przyczynia się do ochrony lokalnego ekosystemu, ale również poprawia jakość życia wodnego środowiska.

Warto zaznaczyć, że spuszczanie wody z dolnego zbiornika, które rozpoczęto od piątku, jest związane z inwestycją Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Planowane jest tam budowa ronda wraz z mostem.

W najbliższym czasie teren wokół zbiornika dolnego zostanie poddany sprzątaniu przez ekipę gospodarczą Urzędu Miejskiego. Istotne jest również to, że cała procedura spuszczania wody została uwzględniona w dokumentacji technicznej inwestora, co świadczy o odpowiedzialnym podejściu do ekologicznych aspektów realizacji projektu.

Źródło: Urząd Miejski w Jedlni-Letnisku