O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Uncategorized

Opóźnienia pociągów na trasie Warszawa – Radom

koleje mazowieckie

Opóźnienia pociągów na trasie Warszawa – Radom. Przyczyną przebudowa dworca Warszawa Zachodnia

Dworzec Zachodni w Warszawie będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, trwająca od ponad dwóch lat rozbudowa Dworca Zachodniego ma opóźnienie. Obecnie, jak podaje Budimex, trwa budowa konstrukcji zadaszenia nad peronami 3, 4 i 5 oraz nowych peronów. Ponadto od strony Woli powstaje budynek dworca. Na placu budowy pracuje prawie 550 osób i ok. 130 jednostek sprzętowych.

Uciążliwa dla pasażerów inwestycja przedłuży się do 2024 roku. Zaawansowanie prac przekroczyło aktualnie 60%. Pasażerowie tkwią w opóźnionych pociągach albo na peronach. Jak informowaliśmy zmieniono trasę Warszawa-Radom. Zmiany te sprawiły, że podróżni z Radomia muszą liczyć się z nawet ponadgodzinnymi opóźnieniami.

We wtorek wczesnym popołudniem Koleje Mazowieckie przysłały do mediów oświadczenie dyrektora handlowego spółki.

„W poniedziałek, 13 marca, opóźnione były 94 pociągi KM, które planowo przejeżdżają przez stację Warszawa Zachodnia. Dzisiaj 14 marca, sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Opóźnienia pociągów wynoszą nawet 100 minut. Ze względu na powyższe utrudnienia wystosowaliśmy pismo do zarządcy infrastruktury w celu podjęcia pilnych i zdecydowanych działań, które pozwolą Spółce KM realizować usługi przewozowe, a podróżnym zagwarantują podróż punktualnie i w jak najlepszej jakości. Oczekujemy na jednoznaczne stanowisko PKP PLK SA” – napisał Dariusz Grajda. Oświadczenie zakończył przeprosinami.

Szybciej na trasie Warszawa-Radom

 

Źródło: facebook.com muratorplus.pl