Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Powstanie Radomski Park Rzeczny?

Utworzenie Radomskiego Parku Rzecznego na terenach położonych wzdłuż Mlecznej, między Michałowem i Józefowem, to jeden z pomysłów na utworzenie w północnej części miasta atrakcyjnych terenów rekreacyjnych.

Miałyby tam powstać m.in. ścieżki piesze i rowerowe, place zabaw, park tuneli i zagadek, mini-boiska, skatepark, pumptruck, pole do mini golfa, wybieg dla psów, łąki kolorów i motyli, strefa wypoczynku, ścieżka przyrodnicza z punktami widokowymi, ponad kilometrowy naturalny tor rowerowy, duży zbiornik wodny i kilka mniejszych oraz błonia ze sceną.

Pomysłodawca utworzenia parku radny Rady Miejskiej Piotr Szprendałowicz podkreśla, że koncepcja zagospodarowania tego terenu powstawała przez ostatni rok i wymagała wielu uzgodnień, m.in. z Miejską Pracownią Urbanistyczną i Wodociągami Miejskimi.

– Chcemy zachować walory przyrodnicze tego miejsca, jednocześnie oddając je do dyspozycji mieszkańcom. Możliwość odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu znajdą tu dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy i oczywiście także nasi czworonożni przyjaciele. Planujemy wykorzystać trwającą perspektywę unijną, czyli te ogromne środki, które już wkrótce będą do pozyskania na właśnie takie śmiałe projekty. Na pewno odbędą się szerokie konsultacje społeczne gdzie mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje kolejne propozycje

mówi radny Piotr Szprendałowicz.

Teren, na którym ma powstać Radomski Park Rzeczny ma powierzchnię 20 hektarów.