Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Przekroczył prędkość i wyprzedzał na przejściu [+VIDEO]

Policjanci z Mazowieckiej Grupy Speed zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość oraz wyprzedzał na przejściu dla pieszych inne pojazdy.

W poniedziałek (09.01) w miejscowości Marianowice policjanci radomskiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed zatrzymali do kontroli 30-letniego kierującego pojazdem marki BMW, który poważnie naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Przytyk poruszając się w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, przekroczył ją prawie dwukrotnie, jadąc 96 km/h. Dodatkowo wyprzedzał kilka pojazdów bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Wyczyny kierowcy bmw zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że ma on także zatrzymane uprawnienia za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

 

W związku z tym funkcjonariusze skierowali wobec kierowcy wniosek do sądu o ukaranie za przekroczenie prędkości, wyprzedzanie bezpośrednio na przejściu dla pieszych oraz za brak uprawnień do kierowania pojazdem.

Źródło: Policja Mazowiecka