Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione

Psi szczeniak wyrzucony przez okno walczy o życie

Szczeniak wyrzucony przez okno jednego z bloków przy ulicy Marii Gajl walczy o życie. Do zdarzenia doszło w weekend podczas libacji alkoholowej.

Jak informuje Fundacja dla Szczeniąt Judyta, podczas libacji alkoholowej, do której doszło w jednym z bloków przy ulicy Marii Gajl, pijana kobieta wyrzuciła szczeniaka.

– Libacja alkoholowa, w której brało udział 5 osób trwała od wczorajszego wieczora. Około 1-2 nad ranem z okna mieszkania, w którym miała miejsce wyleciała szafka. Około 8.30 z tego samego okna wyrzucono szczeniaka. Pisk, skowyt, krzyki cierpiącego malucha postawiły na nogi całe osiedle. Mieszkańcy płakali, zdając nam relację – informuje Fundacja dla Szczeniąt Judyta.

Zatrzymane zostały 4 osoby. Co z ostatnim uczestnikiem imprezy – nie wiadomo. Jedna z osób biorących w niej udział zgłosiła na Policję zawiadomienie w którym zeznała, że jest właścicielem psa.

Do Fundacji dla Szczeniąt Judyta zgłosiła się kobieta, twierdząca, że zmaltretowany szczeniak należy do niej. Wczoraj miał jej uciec, a ona – po 3 godzinach poszukiwań – pojechała na wesele. Dziś zorientowała się, że jej „ukochany” pies został wyrzucony z okna.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Źródło: Fundacja dla Szczeniąt Judyta