Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Radom: kara dożywocia za zabójstwo dwóch staruszek

Na karę dożywotniego więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy Radomiu 48-latka oskarżonego o zabójstwo dwóch staruszek z Grójca.

Wyrok nie jest prawomocny.

– Sąd orzekł również, że kara dożywotnego pozbawienia wolności ma być wykonywana w zakładzie karnym zapewniającym okresową opiekę psychologiczną i psychiatryczną

poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego Arkadiusz Guza.

Paweł G. wybierał na ofiary samotne staruszki. W sierpniu 2021 r. zamordował 89-letnią mieszkankę Grójca i zabrał jej gotówkę. Natomiast w nocy z 30 września na 1 października 2021 r. ofiarą 48-latka padła kolejna starsza kobieta. Z domu 87-latki zniknął też portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca znęcał się nad kobietami.

Paweł G. został zatrzymany w marcu 2022 r., dzięki intensywnym działaniom policji. Poszukujący sprawcy morderstwa funkcjonariusze zabezpieczyli ślady w miejscu zbrodni, przesłuchali świadków, przeprowadzili też badania z wykorzystaniem najnowszych technik kryminalistycznych, m.in. badania fenotypowe określające prawdopodobne cechy fizjonomiczne sprawcy, które ukierunkowały działania śledczych. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem dwóch mieszkanek Grójca i rozboju na innej starszej osobie.

Wyrok nie jest prawomocny, co oznacza, że możliwe jest odwołanie od niego do sądu wyższej instancji. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mhr/