Ekologia Radom i okolice Społeczeństwo

Radom wyróżniony za działania proekologiczne

Radom kolejny raz został doceniony za działania proekologiczne w ramach Polskiej Stolicy Recyklingu. Miasto otrzymało medal z recyklingu oraz certyfikat Ekologicznego Partnera w projekcie Elektryczne Śmieci. Wyróżnienie zostało wręczone podczas Kongresu Miast i Biznesu. Kaucja, Edukacja, Środowisko.

Polska Stolica Recyklingu to program, w którym rywalizowało 190 instytucji z 45 miast. Głównym zadaniem było zachęcenie mieszkańców do zbiórki elektrycznych śmieci.

– Mieszkańcy Radomia mają do dyspozycji czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz darmowe odbiory dużych elektroodpadów z domów i firm. W tej edycji tytuł i statuetkę Polskiej Stolicy Recyklingu wywalczyła Biała Podlaska, ale gratuluję również miastu Radom i jego mieszkańcom. Cieszę się, że świadomość mieszkańców w kontekście selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci stale rośnie, czego dowodem są przekazywane do recyklingu elektryczne śmieci

mówi Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

W programie wzięło udział także jedenaście radomskich instytucji, które zbierały punkty w oparciu o usługę EKOzwroty realizowaną wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. – Medal z recyklingu elektrycznych śmieci to swoistego rodzaju podziękowanie dla miasta i jego mieszkańców za proekologiczną postawę w projekcie Elektryczne Śmieci, ale także w Programie Polska Stolica Recyklingu. Chcę szczególnie podziękować uczniom, rodzicom, nauczycielom, koordynatorom i mieszkańcom za to, że nadali EKOzwroty i zawrócili cenne surowce i materiały na rynek w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Jestem przekonana, że każdy EKOzwrot ma sens” – podsumowuje Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Organizatorem Programu Polska Stolica Recyklingu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko. Partnerzy strategiczni to: InPost, MB Recycling i Maya Victory.