Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport Wyróżnione

Radomiak zostaje w ekstraklasie. Co dalej ze stadionem?

Po ostatnim zwycięstwie nad Wartą Poznań,  Radomiak Radom zostaje w ekstraklasie. Co dalej ze stadionem na struga 63? 

Po ostatnim zwycięstwie nad Wartą Poznań,  Radomiak Radom zostaje w ekstraklasie. Co dalej ze stadionem na struga 63? 

W poniedziałek, 15 maja 2023 roku zespół Radomiaka Radom rozegrał na wyjeździe mecz z Wartą Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla zespołu z Radomia. Bramki zdobyli Lisandro Semedo oraz Luis Machado.

Po zwycięstwie nad Wartą Poznań Radomiak Radom zapewnił sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie.

Kwestia stadionu Radomiaka i jego finalnego oddania do użytku pozostaje nadal na ustach wielu ludzi. Przypomnijmy, że  Firma Betonox zobowiązała się skończyć stadion do 31 maja 2023 roku wraz z odbiorami technicznymi. Jednak czy na pewno?

Stadion Radomiaka – kolejny aneks?

Jednym z aspektów, który może opóźnić oddanie stadionu jest kwestia bezpieczeństwa.

– Komendant Wojewódzki Policji zauważa, że jeśli nie uda się dojść do porozumienia, to może to skutkować wydaniem negatywnej opinii o organizacji imprez masowych. Policja zgłasza też różnego rodzaju uwagi odnośnie otoczenia samego stadionu. Chodzi generalnie o odseparowanie kibiców miejscowych i przyjezdnych. Wszyscy chcielibyśmy uniknąć sytuacji, że kibice nie mogą być na meczach. Wszyscy chcemy też, aby było bezpiecznie – poinformował Artur Standowicz.

Co ciekawe, wczoraj policjanci po raz kolejny spotkali się z przedstawicielami inwestora, klubu i wykonawcy stadionu piłkarskiego w Radomiu, aby uzgodnić kwestie, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na terenie obiektu oraz w jego okolicy. Padły propozycje kolejnych rozwiązań, które teraz będą analizowane.

Mając na uwadze zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa uczestników imprez masowych, jak również mieszkańców pobliskich ulic policjanci z KWP zs. w Radomiu oraz KMP w Radomiu spotkali się z osobami odpowiedzialnymi za budowę stadionu przy ul. Struga 63 w Radomiu.

W spotkaniu wziął udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński oraz II Zastępca Prezydenta Miasta Radomia Mateusz Tyczyński.

Po raz kolejny przedstawiciele inwestora-Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, klubu Radomiaka i wykonawcy wspólnie z policjantami dyskutowali na temat funkcjonowania infrastruktury obiektu i rozwiązań które będą adekwatne do ewentualnych zagrożeń.

Uzgodnienia dotyczyły m.in. parkingu dla pojazdów i autobusów kibiców przyjezdnych, a także drogi ich dojścia na trybunę oraz skorygowania wysokości ogrodzeń. Przedstawione propozycje i rozwiązania będą teraz obustronnie analizowane.

Źródło: KWP Radom / MOSiR