O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Rusza głosowanie na Budżet Obywatelski

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Radomianie mogą wybierać spośród 277 propozycji. Głosowanie potrwa do 27 sierpnia, a listę zwycięskich projektów poznamy do 15 września.

W przyszłym roku na realizację zwycięskich projektów zostanie przeznaczona zostanie kwota 7 mln 458 tysięcy złotych. Zgłoszone projekty zostały podzielone na trzy grupy: projekty o szacunkowej wartości do 100 tysięcy złotych, projekty od 100 do 600 tysięcy złotych i projekty powyżej 600 tys. zł.

W kategorii do 100 tysięcy złotych głosować można na 147 projektów, od 100 tys. do 600 tys. na 100 projektów, a powyżej 600 tysięcy złotych na 30. Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie www.konsultacje.radom.pl. Ponadto można głosować w trzech stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

W tym roku powracają mobilne punkty głosowania. Pierwszy z nich pojawi się już 9 sierpnia w parku na Obozisku. Harmonogram kolejnych punktów będzie publikowany na bieżąco na stronie www.konsultacje.radom.pl.