Radom i okolice Społeczeństwo

Udany kiermasz świąteczny w szkole przy Słonecznej [+FOTO]

Udany kiermasz świąteczny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisku. Wzięli w nim udział m.in. burmistrz Piotr Leśnowolski, radna Bożena Grad i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Odzimek.

Ozdoby świąteczne na kiermasz przygotowali rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Były to głównie stroiki. Nowością był stół wiejski. Można było posilić się chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz napojem piernikowym.

Donata Gadalska, przewodnicząca Rady Rodziców przy PSP w Jedlni-Letnisku mówi, że warto angażować się w podobne przedsięwzięcia.

– Staramy się pomagać na wszelkie sposoby. Wsparcie kierujemy do wszystkich uczniów

podkreśliła.

Nie byłoby kiermaszu bez wsparcia grona nauczycielskiego m.in. Anny Pietrzyk i Katarzyny Tysiak.

– Chcemy, aby nasi uczniowie czuli się dobrze w szkole, stąd idea zakupienia kolejnych kolorowych kanap. Akcja została rozpoczęta w ubiegłym roku, a teraz jest jej kontynuacja. Dążymy do tego, aby tych kanap było więcej. Celem kiermaszu jest również integracja samych uczniów

mówią zgodnie nauczycielki.

W kiermasz były zaangażowane między innymi Hania Łukaszewicz i Amelka Zaręba.

– Naszym celem było sprzedawanie ozdób świątecznych. Lubimy angażować się w takie akcje, tym bardziej, że dochód z kiermaszu zasili fundusz, dzięki któremu szkoła będzie mogła kupić kolejne kolorowe kanapy, które stoją przy niektórych klasach

powiedziały uczennice szkoły.

– Dziękuję za zaangażowanie w kiermasz samych rodziców i samorządu uczniowskiego

dodała Elżbieta Sobieraj, dyrektor szkoły.

Dodajmy, że w najbliższą niedzielę, 17 grudnia odbędzie kiermasz świąteczny organizowany przez społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Myśliszewicach.

Miejscem wydarzenia będzie teren parafii św. Siostry Faustyny w Groszowicach. Do nabycia będą stroiki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie rodzin. Stroiki będzie można nabyć po Mszach świętych o godzinie 10.00, 11.00 i 12.15.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.