Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej kierunku Prawo.
Z uwagi na spełnienie wszystkich kryteriów oceny programowej (w tym 5 z wykazaniem dobrych praktyk), Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej po dokonaniu oceny programowej kierunku Prawo realizowanego na Wydziale Prawa i Administracji UTH Radom, wydało pozytywną opinię.
Wykazane dobre praktyki stanowią podstawę do przyznania Certyfikatu Doskonałości Kształcenia. Wszystkie kryteria zostały spełnione, co świadczy o wysokim poziomie jakości kształcenia.
Następna ocena programowa kierunku Prawo na UTH Radom powinna nastąpić dopiero w roku akademickim 2028/2029, czyli po 6 latach od przeprowadzonej wizytacji.
Dobre praktyki Zespół Oceniający wskazał w:
- Konstruowaniu programu studiów z uwzględnieniem aktywnej partycypacji otoczenia społeczno-gospodarczego i rzetelnie ustalonych potrzeb lokalnej i regionalnej specyfiki, w tym rynku pracy.
- Realizacji programu studiów: treści programowych, harmonogramu realizacji programu studiów oraz formy i organizacji zajęć, metod kształcenia, praktyk zawodowych organizacji procesu nauczania i uczenia się.
- Prawidłowo określonej proporcji liczby godzin do realizowanych treści kształcenia, udział interesariuszy, pracowników i studentów w procesie tworzenia programu studiów, wykorzystanie zróżnicowanych metod nakierowanych na przedstawienie realiów pracy prawnika.
- Posiadaniu bardzo dobrej i nowoczesnej bazy dydaktycznej. Liczebności i wielkości sal dydaktycznych.
- Posiadanych zasobach biblioteki (zarówno tradycyjnej jak i cyfrowej).
- Dostosowaniu obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych i zgodnie z wymogami BHP.
- Biofilii – zieleń na zewnątrz budynku, patio, współgrające z zielenią przeszklenia budynku, roślinności w przestrzeni.
- Prowadzeniu cyklicznych badań ankietowych dotyczących kształcenia na ocenianym kierunku wśród interesariuszy wewnętrznych.
- Cyklicznej i wieloaspektowej ewaluacji współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
- Rozwijaniu współpracy z lokalnymi szkołami ponadpodstawowymi w ramach inicjatywy tzw. Klas patronackich.
Wysoko ocenione zostały hospitowane zajęcia dydaktyczne, a także przedłożone do oceny prace egzaminacyjne i zaliczeniowe.
Zespół wizytujący podkreślił szczególną rolę Rady Interesariuszy Zewnętrznych, pracodawców z regionu, którzy uczestniczą w konstruowaniu programu studiów na ocenianym kierunku. Podkreślając jej wkład i zaangażowanie w rozwój ocenianego kierunku.
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uznało, że proces kształcenia realizowany na UTH Radom umożliwia studentom kierunku Prawo osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym.
Źródło: Uniwersytet Radom