Inwestycje Radom i okolice

W Pionkach powstanie hala tenisowa. Wszystko dzięki mieszkance

W Pionkach powstanie hala tenisowa w której znajdą się m.in. dwa kort tenisowe. Cała inwestycja zrealizowana zostanie dzięki darowiźnie mieszkance Pionek.

W Pionkach powstanie hala tenisowa, gdzie umiejscowione będą dwa korty tenisowe wraz z zapleczem oraz niezbędną infrastrukturą. Co najważniejsze, finansowanie budowy hali i 2 kortów tenisowych będzie realizowane ze środków zewnętrznych, a nie z budżetu Gminy Miasta Pionki!

Nawierzchnia kortów będzie o podłożu betonowym, wyłożona sztuczną trawą, posypywana specjalnym piaskiem kwarcowym, gwarantującym wysoką jakość parametrów odbijającej się w trakcie gry piłki tenisowej. Każdy z kortów będzie o wymiarach 34,80 m długości i 17,10 m szerokości. Aby zwiększyć komfort cieplny w sezonie zimowym zostaną zamontowane nagrzewnice, które pozwolą dostarczyć odpowiednią ilość ciepła (nadmuch).

Wizytacja na Struga 63. Jak obecnie wygląda stadion Radomiaka?

Zgodnie z zawartą dzisiaj umową darowizny pieniężnej z osoba fizyczną – Panią Ireną Nalewajko i Klubem Sportowym TopSpin Pionki reprezentowanym przez Pana Sylwestra Drelę oraz Pionkowskim Stowarzyszeniem Tenisowym „Challenge” reprezentowanym przez Pana Jarosława Kobylasa, będzie realizowana powyższa inwestycja. Według zapewnień Pana Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka, prowadzone są rozmowy o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, które pozwolą zamknąć finansowo tę inwestycję.

Irena Nalewajko ofiarowała miastu kwotę aż 500.000 zł na rzecz budowy hali z kortami tenisowymi. Pionkowskie Stowarzyszenie Tenisowe „Challenge” oraz Klub Sportowy TopSpin Pionki ofiarowały po 20.000 zł. To wyjątkowy ukłon w stronę społeczności, która od lat oczekuje na możliwość trenowania tenisa w komfortowych warunkach.

Źródło: UM Pionki