O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

W szydłowieckiej farze odbyło się Cecyliańskie Spotkanie Chórów Kościelnych

W szydłowieckiej farze odbył się przegląd chórów parafialnych z diecezji radomskiej w ramach Cecyliańskich Spotkań Chórów Kościelnych. Zaśpiewały chóry z Opoczna, Kraśnicy, Bliżyna, Skarżyska – Kamiennej i Szydłowca.

Wydarzenie miało miejsce w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu, 22 listopada. Najpierw nastąpiło powitanie chórów przez ks. kan. Marek Kucharski oraz ks. prał. Wojciecha Szarego – dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego a także przewodniczącego Diecezjalnej Komisji do spraw Muzyki i Śpiewu Kościelnego. Następnie o godz. 17.00 sprawowana była msza św. w intencji chórzystów. Przewodniczył jej ks. Wojciech Szary. Po mszy św. każdy z chórów zaśpiewał.

W Cecyliańskich Spotkaniach Chórów Kościelnych wzięły udział chóry z parafii: św. Ludwika w Bliżynie, św. Wojciecha z Kraśnicy, św. Bartłomieja z Opoczna, Najświętszego Serca Jezusowego ze Skarżyska-Kamiennej, św. Zygmunta z Szydłowca oraz chór Totus Tuus z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

Potem uczestnicy przeglądu chórów parafialnych, spotkali się w w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek, gdzie chórzyści mogli się wymienić ze sobą swoimi doświadczeniami.

Źródło i foto: radom. gosc.pl