Kronika kryminalna Radom i okolice

Wpadli na gorącym uczynku. Włamywacze w rękach policji

Włamywacze w rękach policji. Decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące.

W ostatnim czasie radomscy policjanci odnotowali zwiększoną liczbę włamań do mieszkań. W związku z tym radomscy funkcjonariusze podjęli wzmożone działania, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta i zapobiec kolejnym włamaniom i kradzieżom. Na terenie miasta pojawiło się więcej patroli operacyjnych. Przebieg przestępstw ma zawsze podobny przebieg. Przestępcy wybierają mieszkania usytuowane głównie na niższych kondygnacjach i włamują się do nich podczas nieobecności domowników.

Seria włamań na Michałowie?

W minionym tygodniu, będąca po służbie policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, dostrzegła dwóch mężczyzn, którzy obserwowali mieszkania na jednym z osiedli. Ich zachowanie wskazywało, że chcą się włamać do jednego z tych mieszkań. Swoje spostrzeżenia przekazała radomskim „kryminalnym”, którzy natychmiast pojawili się we wskazanym miejscu. Po kilkuminutowej obserwacji funkcjonariusze zauważyli, jak jeden z mężczyzn wyskakuje z balkonu i wraz ze swoim towarzyszem próbuje uciec. Podjęty pościg zakończył się zatrzymaniem dwóch mężczyzn (41 i 44 lata), przy których policjanci ujawnili przedmioty, które jak się później okazało pochodziły z okradzionego mieszkania. Łupem złodziei padły pieniądze, biżuteria oraz drobny sprzęt komputerowy. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane.

Obaj zostali zatrzymani, a najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalają czy zatrzymani mężczyźni popełnili inne przestępstwa o podobnym charakterze.

Źródło: Policja Mazowiecka