Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami imieniny Pana Jana

Za nami imieniny Pana Jana. W sobotę w Maliszowie odbył się rajd rowerowy.

Za nami imieniny Pana Jana. W sobotę w Maliszowie odbył się rajd rowerowy, a po powrocie potańcówka!

To była wyjątkowa sobota w powiecie, a zwłaszcza w gminie Kowala. W Maliszowie odbył się 11 rowerowy rajd, w którym wzięły udział całe rodziny. Po powrocie odbyła się potańcówka “na dechach”. To pierwsza i nie ostatnia taka impreza.

– Dopisała pogoda, a w rajdzie wzięło udział blisko 200 rowerzystów z całej okolicy. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie rozpocząć tam cykl potańcówek na dechach, które realizuje Powiatowy Instytut Kultury, dziękuję panu Pawłowi i pani Paulinie za piękny pokaz oberka – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski.

W rajdzie, który organizował Dariusz Chruślak, przewodniczący Rady Gminy w Kowali, wystartowało prawie 200 osób. Pogoda dopisała, choć momentami zapowiadało się na ulewę. Trasa wiodła przez gminę Kowala, miejscowościami Maliszów, Parznice, Gębarzów, Bardzice, Józefów.

Koncert z okazji 47 rocznicy Czerwca ’76 na Placu Jagiellońskim. Tłumy ludzi! [+FOTO]

Po powrocie, na uczestników czekały potrawy z grilla, ale również smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Przy akompaniamencie kapeli ludowej Tomasza Stachury, do wieczora trwałą zabawa taneczna na dechach.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni. “Potańcówki na dechach” to jeden z pomysłów Powiatowego Instytutu Kultury na uczczenie przypadającego w tym roku 25 – lecia Powiatu Radomskiego. Tego typu imprezy odbędą się jeszcze, w końcu lata, między innymi w Owadowie i Rudzie Małej.

Źródło: Waldemar Trelka / Powiat Radomski