Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Gmina Skaryszew nie zgadza się na zaproponowane warianty trasy kolejowej CPK

Centralny Port Komunikacyjny planuje utworzenie linii kolejowej na trasie Radom-Iłża-Kunów. Gmina Skaryszew nie zgadza się na zaproponowane warianty trasy kolejowej CPK.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Centralny Port Komunikacyjny ma w planach utworzyć linię kolejową nr 84 Radom-Iłża-Kunów, która przybliży mieszkańców z Bieszczadami. Planowana linia kolejowa miałaby przebiegać przez teren gminy Skaryszew.

CPK planuje utworzyć nową linię kolejową Radom-Iłża-Kunów

Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa nie zgadza się jednak na zaproponowane przez CPK warianty.

– Wariant w okolicach Makowca czy Sołtykowa to jakieś nieporozumienie, tam wiele osób przeprowadziło się właśnie z miasta Radomia, po to, żeby trafić gdzieś, gdzie jest spokój i cisza, i co? Dzisiaj chcemy im zafundować linie kolejową, gdzie mamy rozbudowaną infrastrukturę w postaci osiedli mieszkaniowych? Jest to zupełnie nieporozumienie – Mówił w rozmowie z cozadzień.pl Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa.

Drugi wariant zaproponowany przez Centralny Port Komunikacyjny przechodziłby natomiast przez miejscowości takiej jak Bujak czy Zalesie.

– To też jest jakiegoś rodzaju nieporozumienie, kiedy mamy tyle terenów naokoło a my prowadzimy przez środek miejscowości linię kolejową bo takie są wymogi projektantów. Trzeba to po prostu inaczej poprowadzić – mówił burmistrz Skaryszewa.

Dariusz Piątek poinformował także, że ostateczny wariant trasy zostanie wybrany w 2027 roku.