Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Miasto szykuje się do stworzenia kolejnych obszarów inwestycyjnych

Strefa przemysłowa na radomskim Wincentowie prężnie się rozwija. Do sprzedaży pozostało ostatnie 7 hektarów gruntów inwestycyjnych. Miasto szykuje się do stworzenia kolejnych obszarów inwestycyjnych.

Pod koniec stycznia 2022 roku prezydent Radomia, Radosław Witkowski poinformował, że na radomskim Wincentowie powstanie kolejna dzielnica przemysłowa. Pierwszy teren o powierzchni 12 ha został sprzedany spółce Bojanowicz Investments.

W sumie strefa między ulicami Warszawską, Witosa i Rataja to obszar 40 ha. Obecnie trwa tam budowa dużego Centrum Logistycznego, a sam obszar inwestycyjny rozwija się prężnie.

Co ciekawe, spółka Rewitalizacja ma do sprzedania tam jeszcze pięć działek o łącznej powierzchni 7 hektarów, na których według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, będą mogły powstawać firmy produkcyjne, składy, magazyny oraz miejsca przeznaczone na różnorodne usługi, drobną produkcję, rzemiosło, usługi techniczne, strategiczne parkingi, sklepy, motele i zajazdy.

Takich stref inwestycyjnych ma być w naszym mieście więcej.

– Rozpoczęliśmy przygotowania do stworzenia dwóch kolejnych. Jedna z nich powstanie przy ulicy Energetyków, zaś druga na Potkanowie. Mamy świadomość, jak atrakcyjnym jesteśmy miastem jeśli chodzi o położenie na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych Mamy też lotnisko, z którym wiążemy ogromne nadzieje na rozwój gospodarczy. A do tego znakomicie jest u nas rozwinięte szkolnictwo zawodowe. Zainteresowanie biznesu naszym miastem jest więc naturalne. Dlatego, jako samorząd, chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do inwestowania w Radomiu

mówił prezydent Radomia, Radosław Witkowski w rozmowie z echodnia.pl.

Przypomnijmy, że podobne strefy przemysłowe działają także na Wólce Klwateckiej, Wośnikach i Gołębiowie. Na tych terenach funkcjonuje łącznie ponad 40 firm zatrudniających około 6 tys. osób.