Ekologia Radom i okolice Społeczeństwo

Na Południu odbędzie się mobilna zbiórka makulatury i elektroodpadów

Na Południu odbędzie się mobilna zbiórka makulatury i elektroodpadów. Co będzie można przynieść?

Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, w godz. 10.00 – 14.00, na osiedlu Południe, na terenie spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Gębarzewskiej 15 zostanie przeprowadzona kolejna mobilna zbiórka makulatury i elektroodpadów.

– Będzie można przynieść czyste i suche: stare książki, zeszyty, czasopisma bez twardych, powlekanych, lakierowanych okładek, kartony (oprócz kartonów po napojach), tekturę, papier szkolny i biurowy torby i worki papierowe, a także duży i mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych

przekazali organizatorzy zbiórki.

–Serdecznie zapraszamy mieszkańców osiedla Południe oraz wszystkich chętnych radomian do udziału w akcji. Dla uczestników przewidziane są drobne upominki

dodali.

Kolejna zbiórka odbędzie się 18 maja w godz. 11.00 – 15.00 w Parku im. T. Kościuszki oraz Placu Corazziego i częściowo na ul. Mickiewicza podczas Pikniku z okazji Dnia Ochrony Środowiska.

Już teraz organizatorzy zachęcają do gromadzenia makulatury, opakowania z tworzyw sztucznych i metalu, szkła oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Źródło: UM Radom