Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Niebezpieczny poniedziałek na drogach

Śliska nawierzchnia, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. Za nami niebezpieczny poniedziałek na drogach.

Po godz. 9 na ulicy Energetyków w Radomiu kierujący pojazdem marki Renault stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca otrzymał mandat karny. Kilkanaście minut później do kolizji doszło w miejscowości Rajec Szlachecki. Kierujący pojazdem marki Ford skręcając w lewo zderzył się z jadącym za nim pojazdem ciężarowym, który następnie wjechał do rowu. W tym wypadku sprawca kolizji, kierowca ciężarowki został ukarany mandatem.

Natomiast około godz. 10 na ulicy 25 Czerwca doszło do potrącenia pieszej. 53-latek kierujący volkswagenem na przejściu dla pieszych potrącił 66-latkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Śliska nawierzchnia, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków. Pamiętajmy aby obserwować warunki, w jakich się poruszamy, dopasować styl jazdy do zmian atmosferycznych, utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdów poprzedzających, nie śpieszyć się bo nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków, a także stosować się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Policja Radom