• Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

  „Niedzielni kierowcy”. Jeden kierował samochodem pomimo zakazu, drugi pod wpływem alkoholu

  Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują pojazdami mechanicznymi pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, jak również tych którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu.

  W niedzielę (22.10) policjanci ruchu drogowego po godz. 9 w miejscowości Głowaczów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. W trakcie kontroli okazało się, że 35-letni kierujący z powiatu kozienickiego ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd, który obowiązuje do lipca tego roku na okres 6 miesięcy.

  Kolejnym nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 54-latek. Po godz. 9 został zatrzymany do kontroli drogowej przez inny patrol w miejscowości Nowiny. 54-latek kierując volkswagenem, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponda pół promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

  Policja przypomina, że jazda pomimo zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem. Zgodnie z artykułem 244 kodeksu karnego czyn zabroniony polega na niestosowaniu się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawcy takiego czynu grozi odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.

  Źródło: KMP Radom