O tym się mówi Polska i świat Radom i okolice

Pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Kozienicach

Enea Nowa Energia uruchomiła pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Kozienicach. Kierowcy mogą doładowywać swoje auta w dwóch stacjach dysponującymi podwójnymi punktami ładowania.

Pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Kozienicach zlokalizowane są przy ulicy Warszawskiej (obok restauracji McDonald’s) oraz na parkingu przy hotelu „Energetyk”. Każda ze stacji wyposażona jest w dwa złącza do szybkiego ładowania w trzech standardach: CCS2, CHAdeMO oraz Typ 2 do ładowania z mocą 22 kW (AC) – i mogą jednocześnie ładować dwa auta elektryczne. Uruchomienie zasilania jest możliwe za pomocą aplikacji Arteva (do pobrania z Google Play i AppStore), dzięki której użytkownik będzie mógł kontrolować pobór energii oraz koszt ładowania. Na stacjach umieszczony został numer całodobowej infolinii, na której będzie można uzyskać pomoc w zakresie sposobu ładowania i form płatności.

– Mieszkający w Kozienicach i okolicy właściciele zyskujących coraz większą popularność aut elektrycznych otrzymali dostęp do urządzeń pozwalających na ich sprawne ładowanie pojazdów. Oddaliśmy do użytku pierwsze w mieście, nowoczesne stacje, które ułatwią również podróżowanie osobom spoza regionu. Dziękuję samorządowym władzom Kozienic, za otwartość na realizację tego typu projektów oraz dobrą współpracę. Zachęcam wszystkich samorządowców do współpracy z nasza spółką przy realizacji projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii – komentuje uruchomienie stacji Wojciech Gąsowski, wiceprezes Enei Nowa Energia ds. rozwoju, pełniący obowiązki prezesa Zarządu spółki.

Spółka Enea Nowa Energia jest częścią Grupy Enea, zarządza projektami opartymi na odnawialnych źródłach energii (OZE), w tym elektrowniami wodnymi, farmami wiatrowymi i  fotowoltaicznymi, biogazowniami, a także instalacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Oddziały spółki zlokalizowane są na terenie całej Polski, w tym m.in. w Radomiu, Koronowie, Jastrowiu i Płotach.

źródło: Enea Nowa Energia