Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policja

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. 50-letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Wieniawy. Policjant z Komisariatu Policji III w Radomiu, sierż. Michał Chmielewski, będąc po służbie, wyjeżdżając z parkingu sklepowego zauważył kierującego vw, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna jechał od krawędzi do krawędzi pasa, przekraczając oś jezdni oraz zjeżdżał na pobocze. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Poinformował o tym zdarzeniu dyspozytora numeru alarmowego 112, którego na bieżącą informował o swoim położeniu, a sam pojechał za kierującym. Po przejechaniu kilkuset metrów, udało mu się wyprzedzić pojazd i zmusić kierującego do zatrzymania. Mężczyzna po zatrzymaniu pojazdu próbował uciec, ale został ujęty przez policjanta, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Wezwany na miejsce patrol Ruchu Drogowego z KPP w Przysusze, potwierdził podejrzenia funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek kierował pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Źródło: Policja Radom