Inwestycje Radom i okolice

Prace na radomskim lotnisku dobiegają końca

Prace na radomskim lotnisku dobiegają końca. Port Lotniczy Warszawa-Radom wzbogacony został niezbędnym sprzętem elektronicznym.

Trwają ostatnie prace wykończeniowe portu lotniczego Warszawa-Radom. We wtorek testowano nowoczesne wyświetlacze elektroniczne ulokowane w pobliżu przystanków autobusowych znajdujących się w okolicy radomskiego lotniska. Ukończone zostały również wszystkie prace drogowe.

Radomskie lotnisko zostało oświetlone [+VIDEO]

Pierwsze loty samolotów cywilnych mają się odbyć pod koniec kwietnia, jeszcze przed weekendem majowym. Żeby zakończyć wszystkie procedury związane z uruchomieniem lotniska brakuje tylko certyfikatu wystawionego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Nasze lotnisko w zasadzie wciąż ma ważny certyfikat wystawiono w 2014 roku, natomiast na obecną chwilę trzeba certyfikować zmiany związane z przebudową obiektów lotniskowych, jak i zmienić nazwę w systemach informacyjnych, z których korzystają piloci, jak i kontrolerzy ruchu lotniczego. Do zmiany pozostała jeszcze nazwa „Radom-Sadków”, którą trzeba zmienić na „Port Lotniczy Warszawa Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976”.

Radomskie lotnisko poszukuje pracowników

Prace nad nowymi obiektami na lotnisku zostały już ukończone. Nadal trwa rekrutacja pracowników do niektórych służb, dokonano też odbiorów technicznych, a w terminalu będą też w najbliższym czasie zgłaszali się najemcy powierzchni komercyjnych. Zaczną funkcjonować też sklepy, restauracje i kawiarnie.

Lotnisk już prosferuję, ponieważ jest wykorzystywane do celów wojskowych. Powróciły też z Dęblina samoloty PZL 130 Orlik oraz transportowe M28 Bryza. W Radomiu będzie się też odbywało szkolenie pilotów wojskowych korzystających właśnie z 28 samolotów PZL 130 Orlik.