Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Radom: sprawa wypadku, w którym zginęła b. posłanka Lucyna Wiśniewska znów w sądzie

Do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynęły apelacje od wyroku w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęła b. posłanka i szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. W pierwszej instancji sąd skazał oskarżonego kierowcę na 3 lata więzienia i orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat.

„Sprawą zajmie się teraz Sąd Okręgowy, ponieważ odwołania od wyroku Sądu Rejonowego złożył pełnomocnik bliskich ofiary, a także obrońca oskarżonego” – poinformował w niedzielę PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza. Na razie nie wyznaczono terminu rozprawy.

Tragiczny wypadek wydarzył się 30 października 2022 r. na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach, w okolicach Skaryszewa (Mazowieckie). 59-letni mieszkaniec Opatowa (Świętokrzyskie) został oskarżony o umyślne naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Według śledczych, mężczyzna kierując volvo, wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km na godzinę, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem, którym kierowała Lucyna Wiśniewska. Kobieta zginęła na miejscu.

Lucyna Wiśniewska była lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mark/