Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Chciała zainwestować w gazociąg. Straciła ponad 20 tysięcy złotych

Chciała zainwestować w gazociąg „Baltic Pipe”. Mieszkanka powiatu kozienickiego straciła w ten sposób ponad 20 tysięcy złotych.

W poniedziałek (22.01) do kozienickich mundurowych zgłosiła się kobieta, która zeznała, że została oszukana na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Do oszustwa miało dojść kilka dni wcześniej. Według kobiety jakiś czas temu przeglądając Internet, zobaczyła reklamę, na jednym z portali społecznościowych, która zachęciła ją do zakupu akcji w gazociąg „Balitic Pipe”.

W związku z tym, że zainteresowała się reklamą, wypełniła ankietę, gdzie podała swój numer telefonu. Tego samego dnia skontaktował się z nią mężczyzna, który przedstawił się jako doradca firmy inwestycyjnej. Niestety kobieta skusiła się na obietnice szybkiego zysku i podała rozmówcy swoje dane.

W kolejnych krokach oszust instruował osobę. Polecił potwierdzić przelew zysków z inwestycji, co kobieta uczyniła. 83-letnia mieszkanka powiatu kozienickiego, o tym, że została oszukana, dowiedziała się, wówczas gdy jej kont zostało zablokowane.

W podobny sposób stracił pieniądze 42-latek z powiatu kozienickiego, który również chciał zainwestować w gazociąg. Mężczyzna zaufał rozmówcy, uwierzył w szybki zysk dużych pieniędzy, a w konsekwencji został oszukany.

Źródło: Policja Kozienice