Kronika kryminalna Radom i okolice

Nietrzeźwi kierowcy sprawcami kolizji

Policja

Podczas minionego weekendu doszło do dwóch zdarzeń drogowych, których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy.

W sobotę (9.12) na ulicy Malczewskiej w Radomiu  kierujący pojazdem marki Renault na parkingu uszkodził zaparkowany pojazd, a gdy odjeżdżał uderzył w kolejny po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali 28-letniego kierowcę. Sprawdzili jego stan trzeźwości i badanie alkomatem wykazało około 2,5 promila alkoholu  w organizmie. Dodatkowo okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany prze Sąd Rejonowy w Radomiu.

W niedzielę (10.12) wieczorem w miejscowości Garno doszło do kolejnego zdarzenia z nietrzeźwym kierowcą. 65-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki VW zjechał na przeciwny pas i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault. Sprawca kolizji był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a młodszy  z nich dodatkowo za niestosowanie się do sądowych zakazów.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do sądowych nakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie na drogach. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KMP Radom