Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Podsumowanie weekendu na drogach

Podsumowanie weekendu na drogach. Doszło do 4 wypadków drogowych. Policja apeluje o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W piątek na ulicy Staszica w Wierzbicy nietrzeźwy rowerzysta podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki VW doprowadzając do zderzenia. 74-letni rowerzysta trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę na ulicy Przytyckiej 41-letnia kierująca vw nie zachowała bezpiecznej odległości  najeżdżając na tył poprzedzającego pojazdu marki Mercedes, którym kierował 39 –latek. Do szpitala na badania została przewieziona 9-letnia pasażerka mercedesa.

Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Augustów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący nieustalonym pojazdem nie upewniając się o możliwości wykonania manewru wyprzedzania, zajechał drogę wykonującemu już manewr wyprzedzania kierującemu pojazdem marki Honda, który chcąc uniknąć zderzenia wjechał do przydrożnego rowu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, a 51-letni kierowca hondy został przewieziony do szpitala.

W niedzielę na ulicy Wernera w Radomiu, 27-latek kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z hondą, którą kierował 36-latek. Pasażerka hondy trafiła do szpitala.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to główne przyczyny zdarzeń drogowych. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Policja Radom