Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Potrącenia w Radomiu. Policja apeluje

Potrącenia w Radomiu. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i szczególnej uwagi.

Do niebezpiecznych potrąceń doszło w miniony czwartek na terenie Radomia. Dwie osoby zostały poszkodowane na przejściach dla pieszych. Z obrażeniami trafiły do szpitala.

W czwartek (02.01) około godziny 12 na ulicy Malczewskiego w Radomiu 55-letni kierujący pojazdem marki Mercedes na przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego 18-latka, który wskutek zdarzenia doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierujący mercedesem był trzeźwy, natomiast od pieszego ze względu na jego stan zdrowia pobrano krew do badań.

Kilka godzin później również w Radomiu na ulicy Jana Pawła II kierujący skodą 77-latek potrącił przejeżdżająca przez przejazd dla rowerzystów 57-letnia rowerzystkę. Cyklistka doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Zarówno kierowca skodą, jak i rowerzystka byli trzeźwi.

Policja przypomina, że nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych jest główną przyczyną potrąceń, do których wciąż dochodzi. Kierowca, jak i pieszy, czy rowerzysta, zbliżając się do przejścia, mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności.

Źródło: KMP Radom