Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Szereg niezrealizowanych zadań z Budżetu Obywatelskiego

Rowerzyści

Szereg niezrealizowanych zadań z Budżetu Obywatelskiego. Bractwo Rowerowe podsumowało rok niezrealizowanych inwestycji.

Bractwo Rowerowe jest stowarzyszeniem zrzeszającym osoby, które korzystają, bądź chciałyby korzystać z roweru jako codziennego środka transportu. Dzięki nim w Radomiu powstało ponad 22 km ścieżek rowerowych czy chociażby 200 stojaków na rowery.

W maju ubiegłego roku informowaliśmy, że Bractwo Rowerowe rezygnuje ze składania projektów w Budżecie Obywatelskim.

Przez poprzednie lata wiele pomysłów stowarzyszenia Bractwo Rowerowe zostało zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Co ciekawe mieszkańcy Radomia bardzo popierali zaproponowane projekty. Przypomnijmy więc zrealizowane inwestycje:

22 km rowerowej infrastruktury m.in. drogi dla rowerów wzdłuż ulic 11 Listopada, Aleksandrowicza, Jana Pawła II, Drobne łączniki ułatwiające przejazd czy pozwalające ominąć rowerzystom niebezpieczne miejsce, przejazdy przez 25 Czerwca w osi ul. Żeromskiego i przez Żeromskiego na wysokości ulic Czachowskiego i Batorego, kontrapasy, 200 stojaków rowerowych

Niestety, wiele ze zwycięskich projektów nie zostało zrealizowanych.

31 grudnia 2023 roku na facebookowym profilu Bractwa Rowerowego pojawiło się podsumowanie… niezrealizowanych zadań z budżetu obywatelskiego.

– Przełom roku to okres podsumowań i też chcielibyśmy to zrobić. Niestety pod koniec 2023 możemy wymienić jedynie niezrealizowane zadania z budżetu obywatelskiego: Ciąg pieszo-rowerowy na ul. Kozienickiej, droga dla rowerów na ul. Piastowskiej, droga dla rowerów na ul. Limanowskiego, droga dla rowerów na ul. Okulickiego, droga dla rowerów na ul. Szarych Szeregów, droga dla rowerów na ul. Energetyków

informuje Bractwo Rowerowe.

Czy nowy rok będzie lepszy pod względem inwestycji dla naszego miasta? O tym dowiemy się w najbliższych miesiącach.