Inwestycje Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Maciej Lasek o lotnisku Warszawa-Radom: Szkoda pieniędzy, które wydano

Maciej Lasek podczas środowej konferencji zabrał głos w sprawie lotniska Warszawa-Radom. – Szkoda tej infrastruktury i pieniędzy, które wydano na to lotnisko – mówił pełnomocnik rządu ds. CPK.

W środę, 26 czerwca 2024 roku odbyła się rządowa konferencja prasowa związana z inwestycją jaką jest Centralny Port Komunikacyjny. Podczas spotkania poruszono temat lotniska Warszawa-Radom. Na pytania dziennikarzy odpowiadał Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Co dalej z portem lotniczym Warszawa-Radom?

– Problemem Radomia jest to, że wybudowano go bez żadnych uzasadnień. To lotnisko, które ma bardzo duże ograniczenia, nie ma radaru, nie można z niego latać nocy. To lotnisko, z którego teoretycznie można byłoby przygotować ofertę, lecz w sytuacji, w której udałoby się uzyskać decyzję środowiskową na loty nocne. Można byłoby wtedy zachęcić touroperatorów, którzy przygotowaliby ofertę dla lotów czarterowych. Dziś loty czarterowe odbywają się z lotniska Chopina

tłumaczył Lasek.

Sugestia Artura Molendy ze stacji TVN 24, że nie tylko Radom, ale również inne lotniska regionalne nie mają radaru, pozostała bez odpowiedzi.

Pełnomocnik rządu dodał, że stale trwają prace nad przygotowaniem radomskiej oferty dla touroperatorów i linii niskokosztowych. Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej przekazał, że lotnisko Warszawa-Radom to lotnisko, z którego dziś nikt nie chce latać.

– Niestety nasi poprzednicy wybudowali to lotnisko. Zresztą dwa razy drożej niż było to zaplanowane. To lotnisko, z którego dziś nikt nie chce latać. W zasadzie uważają, że zrobili swoje. To jest lotnisko, które miało obsłużyć w ubiegłym roku 300 tysięcy pasażerów, a obsłużyło nieco ponad 100 tysięcy pasażerów. My tak samo jak przekopem przez mierzeję musimy ten problem naprawić. Przekop przez mierzeję jest przekopem donikąd. Nasz rząd w tej chwili naprawia tę inwestycję. To samo zrobimy z inwestycją w lotnisko w Radomiu

mówił Maciej Lasek.

– Szkoda tej infrastruktury, szkoda pieniędzy, które wydaliśmy na to lotnisko

skwitował Lasek.

Przypomnijmy, że w maju Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 5.802 podróżnych. Łącznie od początku roku z radomskiego portu skorzystało 31.207 osób.