Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Nietrzeźwy weekend radomskich kierowców

policja

Nietrzeźwy weekend radomskich kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję z radiowozem.

W sobotę (1.07) około godziny 1 patrol prewencji z Komisariatu II w Radomiu na skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową chciał skręcić w lewo sygnalizując ten fakt kierunkowskazem. Jadący za nim kierujący fordem nie stosując odpowiedniej odległości uderzył w jego lewy bok. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Policjanci po wstępnej rozmowie z kierującym wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Na miejsce został wezwany patrol radomskiej drogówki, który sprawdził stan trzeźwości 40-letniego kierującego. Miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a sprawą zajmie się teraz sąd.

Samotny koń biegał po ulicach Radomia. Zatrzymał go policjant jadący na służbę

Kilka godzin później policjanci radomskiej drogówki patrolując ul. Wojska Polskiego zauważyli, zaparkowanego na pasie awaryjnym fiata, a w nim kobietę. Policjanci zatrzymali się, aby zapytać co się stało. Okazało się, że kobiecie zabrakło paliwa. Jednak nie był to powód jej roztargnienia. Jednak okazało się, że kobieta kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. 40-latkę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Miała prawie 1,5 promila. Pojazd przekazano osobie trzeźwej, która usunęła go z drogi, a kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Około godziny 16.30 policjanci realizujący zadania związane ze zgłoszeniem z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Małęczynie kontrolowali prędkość. Zatrzymali do kontroli kierującego audi (35 lat), który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna poddany badaniu na obecność alkoholu, „wydmuchał” ponad 1,7 promila.

Ok. godz. 17 inny patrol drogówki w Antoniówce zauważył renaulta leżącego w rowie. Policjanci sprawdzili pojazd, w którym nie było kierowcy, a jedynie pasażerka, która oświadczyła, że kierowca uciekł. Informacje potwierdził świadek zdarzenia. Kierowca, który stał obok, przyznał, że kierował pojazdem, stracił nad nim panowanie i wjechał w znak drogowy, a następnie do przydrożnego rowu. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Przewieziono go na badanie krwi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on również 6-letni aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w 2020 roku.

Pijany kierowca spowodował kolizję. Przed policją chciał ukryć się w trawie

W niedzielę (2.07) ok. godz. 21 na skrzyżowaniu ulic Fołtyn i Kozienickiej kierujący peugeotem zawrócił w miejscu niedozwolonym. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Zachowanie 30-latka wzbudziło podejrzenia mundurowych, że może on być pijany. Mężczyzna w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy.

Policja przypomina, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Policja Radom