Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Powstało kolejne Branżowe Centrum Umiejętności

Rozpoczęło działalność drugie w Radomiu Branżowe Centrum Umiejętności. Powstało w Zespole Szkół Budowlanych i będzie kształcić specjalistów z zakresu prac wykończeniowych.

Celem głównym jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży budowlanej.

Swoje zawodowe kwalifikacje będą tu mogli poszerzać zarówno uczniowie, jak i pracownicy branży budowlanej oraz nauczyciele kształcenia zawodowego.

– Bardzo się cieszę, że właśnie w tej dziedzinie będzie kształcić nasze nowe Branżowe Centrum Umiejętności. Budownictwo to bowiem jeden z głównych stymulatorów wzrostu gospodarczego. Co ważne, mamy tu zaawansowany technologicznie sprzęt, który będzie wykorzystywany w kształceniu specjalistów z tego zakresu

mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Zespole Szkół Budowlanych miasto otrzymało dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 11 mln zł.

–  To fantastyczna inwestycja w przyszłość. Tego typu placówki i uczestnictwo w takich zajęciach, to jest paszport do dobrze płatnej pracy, a jednocześnie zachęta dla przedsiębiorców, którzy na miejscu będą mieli dobrze przygotowanych specjalistów

dodaje wiceprezydent Łukasz Molenda.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w Radomiu zostało też uruchomione Branżowe Centrum Umiejętności specjalizujące się w dziedzinie automatyki przemysłowej. Działa ono w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.

Źródło: UM Radom