Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Ryanair nie ma w planach latać z Radomia. Nie wyklucza jednak lotów czarterowych

Linie lotnicze Ryanair nadal nie mają w planach latać z Radomia, jednak spółka nie wyklucza latania czarterowo z lokalnego portu lotniczego.

Dotychczas połączenia międzynarodowe z radomskiego lotniska zadeklarowały jedynie Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik uruchomi loty m.in. do Kopenhagi, Paryża, Prewezy, Rzymu i Tirany.

Gdzie polecimy z radomskiego lotniska? 

Jak wiadomo Enter Air również nie ulokuje swojej bazy operacyjnej w naszym mieście. Czarterowy przewoźnik zamierza jednak latać z Radomia, realizując zlecenia biur podróży, choć jak wskazał dyrektor generalny linii Grzegorz Polaniecki, ten rynek cechuje się niewielkim lokalnym popytem na loty.

Węgierski przewoźnik WizzAir także nie podjął decyzji w sprawie lotów z Radomia. Jak wynika z dostępnych informacji WizzAir koncentruje się przede wszystkim na utrzymaniu swoich połączeń ze stołecznego Lotniska Chopina. Nasuwa się jednak pytanie czy dla Ryanaira temat Radomia jest zamknięty?

– Rozkładowo tak. Nie jest to lotnisko, które będzie nas interesowało w najbliższych sezonach. Czarterowo nie wykluczam. To jest trochę inny rynek – przyznał w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Michał Kaczmarzyk, prezes spółki zależnej Ryanair Sun.

– Żeby jednak była jasność. Na chwilę obecną nie mamy nic z Radomia w rozkładzie czarterowym. Myślę, że trzeba jeszcze poczekać z miesiąc, żeby powiedzieć coś więcej – dodał Michał Kaczmarzyk.

Źródło: Rynek Lotniczy