Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Ryanair stawia warunki. Najpierw Modlin, później pomyślimy o Radomiu

Dyskusja o możliwej obecności budżetowej linii lotniczej Ryanair na radomskim lotnisku trwa. Przewoźnik stawia warunki – najpierw rozbudowa Modlina, później pomyślimy o Radomiu.

W środę, 14 czerwca 2023 roku, na portalu rynek-lotniczy.pl pojawił się wywiad z dyrektorem generalnym grupy Ryanair. Michael O’Leary został zapytany o aktualny etap rozmów  z PPL dot. pojawienia się Ryanair na lotnisku Warszawa-Radom.

– Rozmowy są bardzo dobre, lecz PPL siłą chce wywrzeć na nas decyzję, abyśmy pojawili się w Radomiu. Wtedy rozwój Modlina ma być możliwy, a PPL będzie go wspierać. Stanowczo odpowiadamy: NIE. Ryanair chce rosnąć w Modlinie, gdyż jest to idealne dla nas lotnisko – powiedział w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Michael O’Leary, dyrektor generalny grupy Ryanair.

Shuttle busy z Kielc na lotnisko w Radomiu

Chwilę później z ust dyrektora Ryanair padły kuriozalne słowa.

– Przecież nikt nie chce latać z Radomia. Lata stamtąd LOT, ale jak wiemy, jest to silnie wspierany przez państwo przewoźnik. Powiedzieliśmy PPL-owi: Jeśli przestaniecie blokować rozbudowę portu w Modlinie, rozbudujecie terminal, zaoferujemy jakieś loty z Radomia. W pierwszej kolejności chcemy jednak zobaczyć rozbudowę terminala w Modlinie. Później możemy rozmawiać o Radomiu – mówił Michael O’Leary.

Wypowiedzi dyrektora Ryanair skomentował szef PPL, Stanisław Wojtera.

– Nie chcemy i nie będziemy nikogo zmuszać, aby pojawił się w Radomiu. Wiemy, że mamy dobry produkt i że będą chętni do korzystania z niego. Przypomnę tylko, że 20 lat temu przedstawiciele Ryanaira odwiedzili Radom i zastanawiali się nad uruchomieniem połączeń z tego miasta, pod warunkiem, że poprawiona zostanie infrastruktura – systemy nawigacyjne i droga startowa” – czytamy w oświadczeniu prezesa PPL.

Lotnisko Warszawa-Radom bez Wizz Air w sezonie letnim

Jak dodał, warunki zostały spełnione.

– Zrobiliśmy to, lotnisko ma w tym momencie nowoczesną infrastrukturę, a warunki dojazdu do Radomia znacznie się poprawiły. Wszystko na nic – teraz Ryanair stawia kolejne warunki.

Przypomnijmy, że z Radomia PLL LOT oferują regularne połączenia do Paryża, Rzymu, Prewezy, Tirany i Warny. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także dziewięć biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI. Touroperatorzy na wakacje lotami czarterowymi zabiorą pasażerów m.in. do Antalyi, Burgas, ale też Warny i Tirany.

Do tej pory port lotniczy obsłużył już 15 tys. pasażerów.

Źródło: fly4free / money.pl / rynek-lotniczy.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to